Rośnij w siłę w trudnych czasach

Większość z nas uważa, że sytuacje kryzysowe nigdy ich nie dotkną. Bardzo często myślimy, że trudne czasy nastaną powoli, a my będziemy mieć czas, by się do nich przygotować. Ostatnie wydarzenia pokazują jednak, że nasze życie może zmienić się z dnia na dzień. Dobra wiadomość jest taka, że można się przygotować do kryzysu! Czy wiesz, że kryzys w Twoim życiu może Cię wzmocnić? Odpowiednie podejście do sytuacji kryzysowych pozwala nam lepiej działać na co dzień, dzięki czemu łatwiej radzimy sobie z trudnościami jakie przynosi nam życie. 

Grecki filozof Epiktet, który był przedstawicielem myśli stoickiej, powiedział: “Jest tylko jedna droga do szczęścia – przestać się martwić rzeczami, na które nie masz wpływu”. Zapewne nie byłeś przygotowany na to, co przyniósł ostatni rok. Dla wielu z nas okazał się on punktem zwrotnym w naszym życiu. Sytuacja jaka ma miejsce na świecie mocno wpłynęła na Twoje życie, a co za tym idzie – na Twój Heksagon Szczęścia. Być może ucierpiały Twoje relacje z bliskimi, zdrowie, praca, finanse, permanentny rozwój osobisty, czy czas dla siebie. Jednak kryzysy były od zawsze. Są one wpisane w życie człowieka, występują na każdym etapie życia i dotykają, prędzej czy później, każdego z nas. 

Podczas sytuacji kryzysowej czujemy się oceniani przez innych, oraz sprawdzani wytrzymałościowo przez los. Właśnie w takich momentach możemy zobaczyć, czy potrafimy podnieść się po porażce i wyciągnąć z niej lekcje, oraz czy wzbogaceni tym doświadczeniem potrafimy wzrastać dalej w siłę, czy też może postawione przed nami przeszkody są dla nas zbyt ciężkie do pokonania i potrzebujemy wsparcia innych osób, które wskażą nam, jak przekuć trudności w możliwości. Żyjemy w czasach, w których pomimo wszechobecnej transparentności i otwartości boimy się mówić o swoich trudnościach, traktując je jako powód do wstydu. Chociaż każdy z nas doświadczył kryzysu, nikt nie chce się otwarcie do tego przyznać. Problem wszechobecnych kryzysów jest aktualnie ogromny. Dotyka on coraz to większej ilości osób i choć nie mówimy o tym publicznie, to większość z nas chce znaleźć sposób poradzenia sobie z zaistniałą sytuacją. Kiedy występuje kryzys nie wiemy jak działać, kogo się poradzić, gdzie się zgłosić oraz w jaki sposób przepracować swój problem. Przez to bardzo często odpuszczamy, myśląc, że może to wszystko minie, może samo się rozwiąże, może jakoś to będzie. Taka nieprzepracowana przez nas sytuacja, może prowadzić do pogorszenia samopoczucia, zdrowia, czy relacji z innymi. Pozostajemy więc w sytuacji, w której smutek i niemoc poradzenia sobie z sytuacją kryzysową bierze nad nami górę. A przecież nie zawsze mamy wpływ na to, co  zdarza nam się w życiu. Nie mamy więc wpływu na kryzys, który może przytrafić się w każdym momencie!

Jednak, jest też dobra wiadomość. Można nauczyć się radzić sobie z kryzysem. Trzeba po prostu wiedzieć, jak przygotować się na jego nadejście i w jaki sposób zadbać o Heksagon Szczęścia podczas trudnego dla nas czasu. Jak więc wspinać się na szczyt kariery zawodowej, prowadzić swój biznes i zadbać o stabilność finansową w czasie kryzysu? Jak skupiając się na naszej pracy i ratowaniu swoich finansów, nie przestawać dbać o siebie i innych? Jesteśmy w stanie to zrobić tylko wtedy, kiedy mamy w sobie odpowiednie nastawienie. Tylko wiara w to, że kryzys jest w stanie nas umocnić pomoże pokonać każdą barierę. Dzięki temu, wyciągniemy z niego jak najwięcej doświadczenia, spostrzeżeń i ważnych lekcji. Dlatego, jeśli odczuwasz, że przechodzisz obecnie przez kryzys, a w wymienionych wyżej obszarach panuje trudna sytuacja, nie martw się! Nie zostaniesz z tym sam!

Wejdź już dziś na platformę Heksagon EDU i sprawdź kurs “Jak rosnąć w siłę w trudnych czasach”, który przygotowała dwójka ekspertów Fryderyk Karzełek oraz Barbara Lech. Dzięki niemu dowiesz się, jak przejść przez trudny czas, jakim jest kryzys, nie tylko z łatwością, ale także zbudować wewnętrzną siłę w każdym z 6 obszarów Heksagonu Szczęścia, o którym Fryderyk i Barbara mówią od lat.

Dołącz do platformy Heksagon EDU i zacznij wzrastać w siłę pod okiem naszych doświadczonych ekspertów, a gdy problem zapuka do Twoich drzwi, otworzysz je bez paniki, bo będziesz wiedział, że nie ma trudności, która Cię pokona. Spróbuj i zobacz, jak zmieniasz swoje życie na lepsze. Nie czekaj na lepszy moment. Problemy nie rozwiążą się same. Zacznij działać już teraz i rozpocznij szereg pozytywnych zmian, które pozwolą Ci wzrastać w siłę każdego dnia! Do zobaczenia!

Barbara Lech i  Fryderyk Karzełek