ws_logo
ws_wojciech-strag
ws_wojciech-strag
ws_zdrowie
ws_heksagon

Kiedy myślimy o zdrowiu, do głowy przychodzi nam dieta i aktywność fizyczna. Jednak zdrowie wychodzi daleko poza te dwa pojęcia – to zaledwie małe spektrum tego, na co powinniśmy zwracać uwagę, aby być zdrowym. Nasza istota jest arcyskomplikowanym systemem, który do poprawnego funkcjonowania potrzebuje również odpowiedniej jakości snu, zachowań (rutyny, relaksacje), relacji międzyludzkich czy wspierającego i zdrowego środowiska dookoła.

Moim zadaniem w Heksagonie jest odsłonić przed Tobą tajemnice związane ze zdrowiem i sprawić, żeby dbanie o nie było czymś naturalnym.

ws_ikona
ws_poznaj-mnie

Urodziłem się w Tychach, lecz większość swojego życia spędziłem w Wielkiej Brytanii, gdzie pogłębiałem swoją wiedzę i poszerzałem kwalifikacje. W życiu przeszedłem przez wiele problemów zdrowotnych, które targały mną pomiędzy dwoma siłami – na pierwszy rzut oka przeciwnymi: duchem i materią.

Studiowałem religię, psychologię, NLP, EFT, psychotronikę, biotronikę, reiki, uzdrawianie praniczne, shiatsu i wiele innych przedmiotów, ponieważ konwencjonalna medycyna nie potrafiła mi pomóc. Dzięki temu, stałem się bystry, uważny, spokojny i współczujący, jednak moje ciało w dalszym ciągu nie domagało.

Gdy to podejście zawiodło, zwróciłem swoją uwagę na materię. Mimo przeciwwskazań zacząłem ćwiczyć, studiować ludzką anatomię, biochemię i wszystko, co powiązane z ludzkim ciałem. W ciągu roku z obolałej osoby z nadwagą, stałem się atletą wytrzymałościowym.

Następnym krokiem było zdobycie kwalifikacji dietetyka sportowego i trenera personalnego. Myślałem, że mam wróbla w garści – do momentu, kiedy życie nie rzuciło mi kilku kłód pod nogi. Mimo mojego świetnego stanu fizycznego, nie potrafiłem sobie poradzić z psychiczno-duchową stroną problemów: „Ale jak to?! Jestem wysportowany i silny! Dlaczego popadłem w depresję?”.

Wtedy właśnie trafiłem na artykuł o biohackingu. To było to! Biohacking z jego holistycznym, złożonym podejściem kompletnie odmienił mój punkt widzenia. W końcu zrozumiałem, że szczęście i dobrobyt nie leżą po jednej ze stron: po stronie ducha czy po stronie materii – leżą dokładnie tu! Na środku! Musisz rozwijać swój umysł, ducha i ciało, aby osiągnąć swój najwyższy potencjał. Musisz połączyć wszystkie znane metody z różnych gałęzi nauki i duchowości, żeby dotrzeć do miejsca, w którym chcesz być. Tylko w ten sposób staniesz się najlepszą wersją siebie.

Prowadzę 10-tygodniowe szkolenie Human 2.0, w którym odkrywam tajniki biohackingu przed uczestnikami. Na przestrzeni całego szkolenia zajmujemy się, m.in. aktywnością fizyczną, zmianami dietetycznymi, suplementacją, usprawnianiem pracy jelit, mitochondriów w naszych komórkach czy snu. Cały program ma na celu poprawić ogólne samopoczucie, poziom energii i przede wszystkim zdrowie podopiecznych.

Dodatkowo współprowadzę obóz Heksagon Health Camp, który jest świetną ogólnorozwojową alternatywą na spędzenie urlopu dla całej rodziny. W ramach obozu zapewnione są różne atrakcyjne, które rozwijają ciało, umysł i ducha, a przy okazji pozwalają zdobyć nowe umiejętności.

Jestem założycielem marki Heksagon Health, która podchodzi do tematu zdrowia w sposób holistyczny, obejmując działania zorientowane na ciało, umysł i ducha. Na co dzień pracuję na siłowni Altus Fitness w Katowicach, gdzie zajmuję się treningiem personalnym.

Prowadzę również grupę NEO-Primal na Facebooku, w której dzielę się informacjami na temat zdrowia i biohackingu. Dodatkowo możesz mnie śledzić na stronie firmowej The Prime Human (linkujemy), na której z pewnością znajdziesz interesujące treści.